28 Şubat 2013 Perşembe

177'nci Sayı

Halkın Sesi gazetesi 21 Şubat-6 Mart periyotlu 177'nci sayısı çıktı. Samsun'daki saldırıya karşı Halkevleri'nin AKP binalarına yürümesini konu edinen gazete; "Misliyle yanıt veririz" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 177'nci sayısı çıktı. Gazetenin gündemini KESK'e yapılanoperasyonlar, HDK'nın Karadeniz turunda Sinop ve Samsun'da meydana gelen faşist provokasyonlar ve saldırılara karşı sol güçlerin direnişi, Ankara'da, İstanbul'da AKP binalarına yapılan yürüyüşler oluşturdu. 

Gazetenin kent sayfasında, Ankara'da Dikmen Vadisi'nin yıkım ihalesini alan GENKAR isimli taşeron şirketin mahalleye dozer, özel güvenlik ve polis eşliğinde gelmesi, Vadililere saldıran taşeron şirketin mahalleden kovulması işlendi. 


Dünya sayfasında, Tunus rejiminin gerici-baskıcı-piyasacı dönüşümünü şiddetle tesis etmeye çalışan Nahda'nın, muhalefete gözdağı vermek isterken, kurşunu kendi ayağına sıkması anlatılıyor. 

Türkiye’nin ilerici devrimci mirasını da arkasına alarak halkın hakları mücadelesini örgütleyen bir devrimci kitle örgütü olan Halkevleri dosya sayfasında konu ediliyor.


Taksim İlkyardım’daki işçilerin haberleri olmadan adlarına yapılan iş başvurularıyla ortaya çıkan skandal ise Emek sayfasının konusunu oluşturuyor.

Söyleşi sayfasının bu sayıdaki konuğu ise Ordu Üniversitesi'nde Yrd.Doç.Dr. Evren Haspolat. Son yıllarda artan Özel Güvenlik Birimleri’nin hangi ihtiyacın sonucu yaygınlaştığı ise söyleşinin konusu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder