8 Şubat 2013 Cuma

176'ncı Sayı

Halkın Sesi gazetesi 7-20 Şubat periyotlu 176'ncı sayısı çıktı. Trabzon Tonya'da kurulması planlanan çimento fabrikası ve taşocağına karşı halkın ayağa kalkmasını konu edinen gazete; "Tonya; havası, suyu, toprağı için haykırdı. İstemezükçüyük!" manşeytiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 176'ncı sayısı çıktı. Gazetenin gündemini Tonya'da çimento fabrikasına ve taşocağına karşı halkın yaptığı eylem, Akademi Susmayacak Platformu'nun düzenlediği "Üniversitede hak ihlalleri ve Mücadele arayışları" başlıklı çalıştay, Öcalan-MİT görüşmeleri, "terörizmin finansmanı kanun tasarısı" ve cemaat dersaneleri oluşturuyor.

Gazetenin emek sayfasında Yurtiçi kargoda taşeron çalışan işçilerin eylemleri işlenirken sermaye sayfasında kampus hastaneleri ihalelerinde bir yatağın 100 bin liraya mal olması deşifre ediliyor.

Dosya sayfasında MEB'in ALO 147 şikayet hattının yarattığı etki ve bu hatla amaçlanan ayrıntılı bir şekilde işleniyor.

Söyleşi sayfasının bu sayıdaki konuğu ise, Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri'nin 26-27 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirdiği Eğitim Hakkı Buluşması'na katılan eğitim hakkı savunucuları.

Gazetede dünya sayfası Mısır'da Mübarek sonrasının en büyük siyasal krizini konu edinirken, medya yaşan sayfasında Halkevleri haber atölyesinin çalışmaları anlatılıyor.

Kent sayfasının konusunu mahalle derneği kurma çalışmalarına başlayan Sarıyer Ferahevler mahallesi oluşturuyor. Kadın sayfasında ise kadın istihdamı ve AKP'nin hedefleri işleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder