10 Ekim 2014 Cuma

218. Sayı

Halkın Sesi gazetesi 9-22 Ekim periyotlu 218'inci sayısı çıktı. Gazete, "Kobanê’den Hopa’ya, AKP ve IŞİD’e karşı isyan, serhıldan dayanışma” manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 218’inci sayısı çıktı. Gazetenin manşetinde; AKP’nin Meclis’ten savaş tezkeresini geçirmesi, AKP’nin “barış” masallarına “Artık yeter” diyen on binlerin dört yanda sokağa çıkması, AKP’nin kirli savaş ve provokasyonları devreye sokması yer aldı.

Kibele sayfasında, Halkevci Kadınlar’ın “Savaşa, gericiliğe, kadın düşmanlığına karşı direniş ve dayanışmayı büyütüyoruz” forumu ele alındı.

Gündem sayfalarında, Meclis’ten geçen Irak ve Suriye tezkeresi; polis, IŞİD, Hizbulkontra ve faşistlerin bir günde 11 kişiyi öldürmesi işlendi.

Dünya sayfasında, Kobanê’de YPG-YPJ ile IŞİD arasındaki çatışmalarda 6 Ekim günü kent savaşına geçilmesi “Kent savaşı başladı, direniş toplumsallaştı. Kobanê insanlık için direniyor” başlığı altında incelendi.

Kobanê İzlenim sayfasında, Sendika.Org ve Çapul TV muhabirlerinin Kobanê’deki gözlemleri yer aldı.

Dünya sayfasında, Ebola tehdidine karşı Batı Afrika’ya Küba’nın doktor, ABD’nin asker göndermesi ve Hong Kong’da halkın bağımsız seçim mücadelesi işlendi.

Emek sayfasında, işyerlerinden yoksul mahallelere BEDAŞ direnişi ele alındı.

Sermaye sayfasında, AKP’nin Cemaat’in bankası olan Bankasya’yı uzun süredir hedefine almasının nedenleri incelendi.

Kent/Çevre sayfasında, siyanüre karşı birleşen Murgul halkının kazanımı ve mücadelesi yer aldı.

Yüzyüze sayfasının konuğu, Filistin kurtuluşunun simgesi Leyla Halid kitabını Türkçeleştiren Ayşe Düzkan.

Eğitim sayfasında, eğitim alanında yaşanan dönüşümlere karşı mücadelenin içinde yer alan eğitimcilerle yapılan söyleşiler yer aldı.

Kadın sayfasında, kadın hareketinin öznelerine yöneltilen “Türban özgürlük mü, gerici baskı mı?” sorusunun yanıtları değerlendirildi.

Üniversite sayfasında, ülkenin neredeyse dört bir yanında eş zamanlı olarak yaşanan gerici/faşist saldırılara karşı direnen üniversitelilerle yapılan söyleşiler “Gerici, faşist çeteleri üniversitemizden defedeceğiz” başlığı altında yer aldı.

Bizim mahalle sayfasında, “Sol mahalle” dosyasının bu seferki durağı Okmeydanı’ydı.

Sokağı Sesi sayfasında, Urfa’dan Hopa’ya, Batman’dan İstanbul’a ülkenin dört yanında AKP-IŞİD ittifakına karşı halkın sokağa çıkması işlendi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder