16 Mart 2014 Pazar

204'üncü Sayı

Halkın Sesi gazetesi 15 Mart-30 Mart periyotlu 204'üncü sayısı çıktı. Gazete, "Katillerin hırsızların sonu geldi: Sandık kurtarmaz sokak affetmez!" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 204'üncü sayısı çıktı. Gazetenin manşetinde, AKP iktidarının çürümüş bir diktatörlüğe dönüştüğü, AKP'nin baskı ve provokasyona, zor aygıtlarına sarıldığı ancak sokağı boş bırakmayan yüz binlerin Berkin'in cenazesinde "hırsız Erdoğan"ın yanına "katil"i de eklediği yazıldı.

Kibele sayfasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ülkenin dört bir yanında sokağa çıkan kadınların ve yasaklı İstiklal Caddesi'nde yürüyen kadınların eylemleri, "Umuda, sokağa, isyana" başlığı altında işlendi.

Gündem sayfalarında, AKP'nin provokasyonlardan medet umması, AKP'lilerin AKP'ye oy vermek için arkasına sığındığı yalanlar ve gerçekler, siyasi kriz giderek derinleşirken AKP içi çatlakların da genişlemesi, süre giden operasyon hamleleri ve tek hedefin Erdoğan olması ele alındı.

Ferda Koç'un "AKP yıkılsa da süreç ayakta kalacak" ve Menderes Tutuş'un "İktidar savaşımı 'devir teslim oyunu' olmaktan çıktı" başlıklı köşe yazıları da gündem sayfasında yer aldı.

Yerel Yönetimler sayfalarında ise Ankara, Antakya Defne, Hopa ve Hopa Kemalpaşa'daki yerel seçim çalışmaları ele alındı. Ayrıca AKP'nin sokakta seçim çalışması yapamaz oluşu, seçim bürolarını halkın kullanılamaz hale getirişi yazıldı.

Emek sayfasında, DİSK'in bir basın toplantısı düzenleyerek yerel seçim tavrını açıklaması, "İşçi düşmanı AKP'ye oy yok!" başlığı altında işlendi.

Kent sayfasında, Erdoğan'ın rant için talanı sürdürmesi, "Erdoğan hala rantının derdinde" başlığı altında ele alındı.

Dünya sayfasında, emperyalizmin yeni Ortadoğu hesabının AKP2ye uymadığı, AKP'nin artık "teröre destek veren hükümet" olduğu yazıldı.

Sokağın Sesi sayfasında, Berkin'in hayatını kaybettiği gün ve cenazesinde onlarca ilde sokağa çıkan halkın eylemleri tek tek ele alındı. Özellikler liselilerin ve üniversitelilerin derslerini boykot ederek eylemlere katıldığı söylendi.


Arka kapakta, Berkin için ailesinin çağrısına uyan İstanbulluların ayağa kalkışı işlendi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder