26 Eylül 2013 Perşembe

192. Sayı

Halkın Sesi gazetesi, 26 Eylül-9 Ekim periyotlu 192'inci sayısı çıktı. Gazete, "Gözü korktu, barutu tükendi, meşruluğu kalmadı AKP duraklama devrinde" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi, 192'inci sayısı çıktı. Gazetenin manşetinde, AKP'nin halk isyanının basıncı ile gerici-faşist özü arasında sıkışmasına, sokak hareketinin psikolojik üstünlüğünün sürmesine ve adalet talebinin yükselmesine dikkat çekildi.
 
Gazetenin direniş sayfasında, ODTÜ-100. Yıl forumu ve direnişi, " Tayyip orman mı bıraktı ki yaşayalım!" başlığı altında ele alındı.
Gündem sayfalarında, Halkevleri'nin AKP medyasında hedef gösterilmesi, demokratikleşme paketi ve üniversitelilerin eylemleri işlendi.
Dünya sayfasının konusunu, Esad’ı bir dış askeri müdahale ile devirme planları suya düşen AKP'nin savaş ve provokasyon peşinde koşması oluşturdu.
Kent/Çevre sayfasında, yargının iptal kararına rağmen Taksim Yayalaştırma Projesi’ne devam eden AKP'nin projesinin elinde patlaması incelendi.
Eğitim/Sağlık sayfasında, Haziran İsyanı’nın deneyimiyle okul önlerini mücadele alanına çevirenlerin mücadelesi ve sağlıkta sermaye için yeni kar alanı Şehir Hastaneleri ele alındı. 
Emek sayfasının konusunu, Dersim'deki enerji işçilerinin grevi oluşturdu. 
Sermaye sayfasında birbiri ardına açılan ve kapanan AVM'ler, "Cilalı AVM'lerden demir yığını mezarlara" başlığı altında incelendi.
Kibele sayfasında, AKP'nin Kadın İstihdam Paketi'nden istihdam yerine aile ve ucuz emek çıkması incelendi.

Direniş/Söyleşi sayfasında, Kadıköy'deki "Eylül'de Gel" mitingine yer verilirken söyleşi kısmında, Mehmet Ayvalıtaş'ın ailesi ile sohbet bulunuyor.

Arka kapakta, Antakya'nın direnişi "Onlar ölüm diyor biz isyan" başlığı altında ele alındı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder