23 Mart 2012 Cuma

152'nci sayı


Halkın Sesi gazetesinin 8 Mart – 21 Mart periyotlu 152’nci sayısı çıktı. AKP’nin meclisi eğitim, barınma ve örgütlenme hakkına karşı saldırı için kullanması karşısında halkın haklarını sokakta kurduğu meclislerle sürdürdüğünü belirten gazete, Sağlık Hakkı Meclisi’ne işaret ederek “Halk düşmanı yasalar art arda mecliste. Halkın meclisi sokakta” manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesinin 152’nci sayısı çıktı. AKP’nin eğitimden barınmaya ve örgütlenme özgürlüğüne karşı çıkardığı yasalar karşısında halkın sokaktaki mücadelesi ve meclisler kurması, 4+4+4 eğitim sistemi ve Newroz, gazetenin ana gündemini oluşturuyor.

Medya sayfasında tutuklu gazetecilerin hapisteyken haber yapmasına rağmen dışarıdakilerin suskunluğu yer alıyor. İnsanca yaşam sayfasında HES’lere karşı ikinci saldırı dalgasının geldiğine işaret ediliyor. Emek sayfasında Adana’da barajda meydana gelen iş kazası işleniyor. Ekonomi sayfasında AKP’nin TÜSİAD’a yönelik hamlesi yer alırken söyleşi sayfasında genel kurula hazırlanan Öğrenci Kolektifleri üyeleri ile yapılan söyleşi bulunuyor.

Kültür Sanat sayfasında Halkevleri’nin Ankara’da sanatı sokağa taşıdığı etkinlik yer alıyor. Yaşam sayfasında da İslam ile piyasanın ilişkisi Jet Fadıl üzerinden anlatılıyor.

Gazeteyi sanal ortamda basım formatında okumak için üzerine tıklayınız.
İstediğiniz haberi okumak için haberin üzerine tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder