16 Şubat 2014 Pazar

202'inci Sayı


Halkın Sesi gazetesi 13 Şubat-26 Şubat periyotlu 202'inci sayısı çıktı. Gazete, "Hepiniz defolun bu ülke bizim" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 202'inci sayısı çıktı. Gazetenin manşetinde, egemenlerin ABD'siyle TÜSİAD'ıyla Gülen Cemaati'ni öne sürüp, CHP'yi ardından itekleyerek kullanıma hazır yeni bir iktidar alternatifi oluşturmaya çalışması ancak halkın bu iktidar kurgularına bel bağlamayıp kendi alternatifini oluşturması işlendi.

Kibele sayfasında, İstanbullu kadınların İstanbul Kadın Dayanışması'nın çağrısıyla yaptığı forum yer aldı. Ayrıca "Çocuk gelinler çocuk istismarıdır" diyen kadınların birçok ilde yaptığı eylemlere yer verildi.

Gündem sayfalarında Ali İsmail Korkmaz ve Mehmet Ayvalıtaş davası ele alındı. Ayrıca Antalya Gezi davasından tahliye çıkması, Kocaeli'nde görülen dava ve Mersin'de direnişe katıldıkları için yargılananlara hapis cezası çıkması işlendi.

Menderes Tutuş'un "Siyasal İslam’ın alternatif yaratma kapasitesini çökertmek" ve Ferda Koç'un "Kahrolası paraleller" köşe yazıları da gündem sayfasında yer aldı.

Dünya sayfasının konusu, Bosna-Hersek’in Tuzla kantonundaki fabrika iflasları sonrası işten çıkarılan işçilerin başlattığı protestolar oldu.

Kent/Çevre sayfasında AKP'nin inşaat krizi "AK İnşaat krizde!" başlığı altında incelendi.

Eğitim/Sağlık sayfasında, eğitim emekçilerinin düzenlediği 5. Eğitim Kurultayı ele alındı.

Emek sayfasında, Enerji Sen'li işçilerin direnişi "Dağlar aşan sendikanın sırrı" başlığı altında işlendi.

Sermaye sayfasında, internet sansürüne sermayenin verdiği "Google gelip yatırım yapmaz" tepkisinin nedeni araştırıldı.

Yerel Yönetimler sayfasında, "Hatay Defne'de sol aday tarihsel bir sorumluluk" başlığı altında ilçedeki seçim çalışmaları incelendi.

Söyleşi sayfasında Ankara Ortak Sol Adayı Özcan Kaya Güvenç, Halkevleri’nden Dilşat Aktaş, ÖDP’den Yılmaz Eren ve Levent Hekim, TKP’den Metin Uçak ve EHP’den Ayşen
Ece Kavas’la yapılan sohbet yer aldı.

Arka kapakta, 8 Şubat'taki internet eylemleri ve AKP'lilere seçim çalışması yaptırmayan Halkevciler'in eylemleri yer aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder