3 Ocak 2014 Cuma

199'uncu Sayı


Halkın Sesi gazetesi 31 Aralık-13 Ocak periyotlu 199'uncu sayısı çıktı. Gazete, "Beraber hesap vereceksiniz" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesi 199'uncu sayısı çıktı. Gazetenin manşetinde, yağmanın ve talanın hesabını sormak için ülkenin birçok kentinde binlerce direnişçinin meydanlara çıkması işlendi.

Sokak sayfasının konusu, kadınların, kamu emekçilerinin ve gençliğin yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ortaya saçılan pisliklere karşı yaptığı eylemlerdi.

Gündem sayfalarında Zaman gazetesinin kara propagandası, yaşam mücadelesi veren Elif Çermik, AKP'nin yerel seçim çalışmaları, AKP içi ittifaktaki çözülme incelendi.

Ayrıca, 17 Aralık'tan itibaren operasyonun detayları gün gün tam sayfa ele alındı. AKP-cemaat kavgasındaki tarafların bugüne kadar beraberce yaptıkları tam sayfa işlendi.

Dünya sayfasında, ABD'nin Ortadoğu’yu emperyalist sistemle yeniden bütünleştirme yolunda uzun süre işlevli bir araç olarak kullandığı AKP'yle işinin bitmesi ele alındı.

Roboski Katliamı'nın yıldönümü, Kürt hareketinin yolsuzluk operasyonuna karşı tavrı, Ankara'da bağımsız sol aday için girişimlerde bulunulması tam sayfa halinde işlendi.

Yerel seçimlere ABD’den, cemaatten ve sermayeden ‘beni kullan’ diye
yedek rol dilenerek hazırlanan CHP ve yerel seçim adayları tam sayfada incelendi.

Sermaye sayfasında, "AKP'nin 'ustalık' eseri: Kara para, yolsuzluk, rüşvet" başlığı altında, altın ticareti, Erdoğan'ın ekonomi yalanları ve gerçekler ele alındı.

Kent sayfasının konusunu, betondan beslenen AKP'nin inşaat çarkının pislikleri oluşturdu.

Arka kapakta, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun hemen arkasından başlayan eylemler yer aldı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder