5 Temmuz 2013 Cuma

186'ncı Sayı

Halkın Sesi gazetesinin 4 Temmuz-17 Temmuz periyotlu 186'ncı sayısı çıktı. Haziran İsyanı'nın konu alan gazete, "İsyan durmuyor, dönüşüyor, örgütlüyor: AKP sarsuluyor. Yıkana kadar devam" manşetiyle çıktı

Halkın Sesi gazetesinin 186'ncı sayısı çıktı. Gazetenin manşeti, "Direniş ikinci ayına girdi. Forumlarda doğrudan demokrasiyle eylemler düzenleniyor, iletişim ağları ve atölyeler kuruluyor. Hayat yeniden örgütleniyor. AKP'nin şiddetle bastıramadığı, kara propagandayla bölemediği halk sokakları terk etmiyor. Kardeşliği yendiden kuruyor. AKP'nin dayanakları sarsılıyor" ifadesini kullandı.

Gazetede, Gezi direnişini halk isyanına dönüştüren en önemli dinamik mahalleler, tam sayfa işlendi. Mahalleler, "AKP faşizmine mahalle barikatı" başlığı altında işlendi.

AKP'nin halk isyanını bastırmak için giriştiği operasyon, tutuklama ve gözaltılar bir sayfada işlendi.
İsyanın devamlılığını saylayan yeni direniş biçimi forumlar, "Burada yeni bir dünya kuruyoruz" başlığı altında incelendi.

Gazetede isyanın en dinamik kesimi Genç Çapulcular ve direnişin içinden doğan Çapul TV ele alındı.
Direnişin bir diğer dinamik öznesi kadınların sayfasında, polisin tacizine uğrayan Eylem Karadağ va kadınların mücadelesi işlendi.

Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri'nin birlikte örgütlediği yaz okulları, "Umut büyüdü, sıra çocuklarda" başlığı ile anlatıldı.

Ankara Halk Dayanışması'nın çağrısıyla gerçekleşen Onur Buluşması, "AKP fazşizmini mezara gömeceğiz" başlığı ile ele alındı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder